Get Adobe Flash player


LOGO

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00.- 18.00.

W soboty przedszkole jest czynne po wcześniejszym zgłoszeniu dziecka
(zgłoszenia do czwartku)

Nasi Partnerzy:

 

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

"Książka moim przyjacielem"

Image00002W grupie Muchomorków od 30.11 do 08.12 trwał projekt edukacyjny "Książka moim przyjacielem". Dzieciom przybliżone zostały treści znanych powszechnie bajek i legend oraz ich bohaterowie. Projekt miał głownie na celu rozpowszechnienie czytelnictwa.

Wspólnie z nauczycielkami dzieci wykonywały prace plastyczne. Zaprojektowały również swoje własne zakładki, które upiększą każdą książeczkę. W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym odwiedziliśmy pobliską Bibliotekę gdzie Muchomorki uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Podsumowaniem projektu była lekcja pokazowa, w której uczestniczyli także rodzice. Rodzice mieli możliwość wykorzystania swojej kreatywności, projektując stroje dla bohaterów bajek. Dzieci wyniosły wiele korzyści i wyraziły chęć korzystania z książek przy każdej nadarzającej się okazji.

LINK - GALERIAJASEŁKA

Image00002 "Świeć gwiazdeczko mała świeć, do Jezusa prowadż mnie...."

Jasełka w naszym Przedszkolu odbyły się 17 grudnia. Ogromnie przejęte rolami Dzieci wspaniale sprostały zadaniu:) Po pięknie zaśpiewanych kolędach i zakończeniu występu odbył się kiermasz świąteczny. Był również czas na słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za liczne przybycie występy Dzieci, przygotowanie poczęstunku oraz aktywny udział w kiermaszu:)

 

LINK - GALERIA
KARUZELA NA RYNKU

Prawdziwki korzystające z uroków mikołajkowych atrakcji na miejskim rynku.

Zabawa bardzo udana a ogromna radość zadowolonych dzieci widoczna na zdjęciach.....uśmiechy bezcenne...... :)

 

 

 

LINK - GALERIA25 listopada - DZIEN PLUSZOWEGO MISIA

Przedszkolaki uczciły jedno ze swoich ulubionych świąt w kalendarzu jakim jest "Światowy Dzień Pluszowego Misia", który corocznie odbywa się 25 listopada. Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszowe maskotki, które towarzyszyły im przez cały dzień. Piękne prace plastyczne, recytowanie wierszyki i śpiewane piosenki zostały nagrodzone "misiowymi orderami". Nikomu nie brakowało uśmiechu i dobrego humoru.

 

LINK - GALERIAProjekt edukacyjny ?Z książką przez świat?

Image00001W listopadzie grupa Maślaczków realizowała projekt edukacyjny ?Z książką przez świat?. Celem projektu było wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej w taki sposób, aby później z przyjemnością same sięgały po książki. Projekt realizowany był poprzez zorganizowanie w sali ?Kącika małego czytelnika?, codzienne czytanie książek w ramach relaksu, wykonanie wielu prac plastycznych nawiązujących do literatury dziecięcej (kolorowanki, wydzieranki, zakładki do książek, ?Smoki Wawelskie?, książka ?Bajki Maślaczków), wizytę w miejskiej bibliotece, udział w wielu zajęciach ruchowych oraz zapoznanie się z wieloma gatunkami książek. Dzieci z przyjemnością uczestniczyły we wszystkich tych zajęciach, każde zadanie wykonywały z ogromnym zaangażowaniem. Założone cele projektu zostały zrealizowane, lecz zadaniem dorosłych zarówno tych w przedszkolu jak i w domu pozostaje utrzymanie w dzieciach chęci spędzania czasu z książką. Nie zapominajmy, że ma ona ogromny wpływ na rozwój małego człowieka.

 

LINK - GALERIAPROJEKT EDUKACYJNY BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Image00001Projekt edukacyjny ? to metoda nauczania kształtująca wiele umiejętności oraz integrującą wiedzę z różnych dyscyplin. Istotą metody projektów jest samodzielna praca służąca do realizacji do określonego przedsięwzięcia, w oparciu o wcześniej przyjęte hipotezy. Celem jest pobudzenie aktywności dziecka.

 

,,Powiedz mi, a zapomnę? pokaż mi, a zapamiętam?

 

W miesiącach październiku oraz listopadzie dzieci z Naszego Przedszkola realizować będą projekt edukacyjny pt.
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK.

 

Cele główne Projektu:
-zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami zachowania bezpieczeństwa na placu zabaw w domu oraz w przedszkolu,
-uczulenie na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do obcych,
-poznanie zasad ruchu drogowego,
-poznanie znaków drogowych , znaczenia kolorów świateł sygnalizatora świetlnego, numerów alarmowych,
-rozbudzenie pozytywnego stosunku do pracy policjanta.

 

Działania pozwalające na realizację projektu:
-Spotkanie z Policjantem,
-Wycieczka na Komendę policji w Pucku,
-Stworzenie wizualizacji Ruchu Ulicznego(przechodzenia przez jezdnię) na placu przedszkolnym,
-Wyprawa na najbliższe skrzyżowanie,
-,,Polowanie na znaki?-szukanie poznanych znaków drogowych podczas spaceru,
-Stworzenie makiety miasta,
-Wykonanie znaków drogowych ze styropianu,
-Nauka piosenki, wiersza,
-Oglądanie filmów edukacyjnych,
-Quiz wiedzy o ruchu drogowym,

 

Efekty naszej pracy przedstawione zostaną w formie:
prezentacji multimedialnej, wystawy zdjęć z zajęć, wystawy prac wykonanych podczas realizacji projektu oraz lekcji pokazowej dla rodziców na którą już teraz gorąco zapraszamy

 

LINK - GALERIAWycieczka do Centrum Nauki Experyment 21.10.2015

Image00001Dnia 21.10 dzieci z grupy "Prawdziwków" i "Podgrzybków" wybrały się wraz ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę do gdyńskiego Centrum Nauki Experyment.

Podczas wycieczki dzieci miały okazję zapoznania się z różnymi dziedzinami nauki. Wielką atrakcją była też możliwość wykonania przez dzieci samodzielnych eksperymentów i doświadczeń. Nauce jak zawsze towarzyszyła również zabawa, więc na koniec dzieci mogły pobawić się na wspaniałej zjeżdżalni w kształcie drzewa.

 

LINK - GALERIADZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14.10.2015

Image00001 Tego dnia w Naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą zostali zaproszeni wszyscy pracownicy przedszkola. Dzieci z grupy "Prawdziwków" przedstawiły program artystyczny, podczas którego pięknie recytowały wiersze i śpiewały wesołe piosenki. Na zakończenie dzieci rozdały wszystkim Paniom własnoręcznie wykonane laurki.

 

LINK - GALERIAAkcja Aquafresh

Image00001Wrzesień był dla Maślaczków miesiącem dbania o higienę jamy ustnej. Razem z Aquafresh uczyliśmy przedszkolaki tego, w jaki sposób rosną zęby, co to są zęby mleczne i stałe oraz jak prawidłowo się odżywiać i myć ząbki żeby były zdrowe. Prezentowaliśmy także filmy edukacyjne oraz czytaliśmy opowiadania, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród dzieci W ramach utrwalenia przedszkolaki wykonywały prace plastyczne, rozwiązywały konkursy zgodne z tematyką akcji oraz uzupełniały specjalnie przygotowane do tego karty pracy.

 

LINK - GALERIAMY TEŻ SPRZĄTAMY ŚWIAT

SAM 1218 Grupa Muchomorków wzięła udział w corocznej akcji "Sprzątania Świata", która miała miejsce 18 września. Dzieci zadbały o czystość przedszkolnego placu zabaw i obejścia przedszkola. Wiele radości sprawiło im wrzucanie odpadów do wspólnego worka. Zadowolenie widać na ich małych roześmianych buziach:)

 

LINK - GALERIAZAKOŃCZENIE ROKU - POŻEGNANIE PRAWDZIWKÓW


"W jednym uścisku złączmy dłonie, niech wszystkie Panie przyjdą też...
i tak się wspólnie pożegnamy, przedszkola nadszedł kres..."

Dnia 26 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolnego.

Podczas wzruszającej części artystycznej w formie wierszy i piosenek Prawdziwki podziękowały Pani Dyrektor, nauczycielom, wychowawcy, pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie oraz za solidne przygotowanie ich do roli Pierwszoklasistów. Po zakończeniu występu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki oraz płyty CD zawierające "Wspomnienia z Przedszkola".

Życzymy wszystkim Prawdziwkom sukcesów w dalszej edukacji.WYCIECZKA DO KNIEWA


Dnia 25 czerwca 2015r odbyła się wycieczka edukacyjna na strusią farmę. Udział w niej wzięły trzy grupy z naszego przedszkola ? Maślaczki, dla których była to pierwsza wycieczka, Podgrzybki oraz Prawdziwki.

Nasi podopieczni od samego rana wykazywali wiele emocji związanych z wycieczką. Emocje te wzrastały wraz z pojawiającymi się atrakcjami, które czekały nas na miejscu. Na początku dzieci miały czas wolny, który spędziły bawiąc się na placu zabaw. Następnie wraz z przewodnikiem własnoręcznie przygotowywały ciastka, którymi później karmiły zwierzęta znajdujące się na farmie. Ta atrakcja bardzo podobała się przedszkolakom.

Jeszcze przed zwiedzaniem mieliśmy okazję skosztować pysznej jajecznicy z jaja strusiego. Każdy z nas otrzymał na pamiątkę kawałek skorupki jaja, która podobno gwarantuje szczęście. Podczas zwiedzania farmy poznaliśmy różne cenne informacje o strusiach, lamach, osiołkach oraz innych mieszkańcach farmy w Kniewie. Największą atrakcją okazał się tańczący struś oraz uparty osioł Kuba. Podsumowaniem wycieczki był konkurs sprawdzający, kto uważnie słuchał opowiadań przewodnika. Z wycieczki wróciliśmy cali i zdrowi a przede wszystkim zadowoleni i pełni wrażeń.29.05 - Z wizytą w Straży Pożarnej w Pucku


Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom za miłe przyjęcie oraz zapoznanie nas ze specyfiką pracy Strażaków, uświadomienie nam jak ważne i trudne jest to zajęcie oraz za zaprezentowanie nam sprzętu niezbędnego w Waszej pracy.

Prawdziwki i Podgrzybki

LINK - GALERIA

 

KONKURS MATEMATYCZNY

DSC 036820 maja 2015 r ,w związku z Rokiem Matematyki na Pomorzu odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Matematyczny pt: ,,MIERZĘ, WAŻĘ, LICZĘ".

Organizatorem konkursu pod patronatem Pani Burmistrz Miasta Puck - Hanny Pruchniewskiej, było Przedszkole ,,GRZYBEK". Udział w zmaganiach brały pięciolatki z czterech puckich placówek- z Przedszkola Niepublicznego ,,Pod Tęczą" , Szkoły Podstawowej im.M.Zaruskiego, Przedszkola ,,Małe Morze" oraz oczywiście gospodarze czyli Przedszkolaki z Grzybka. Zawodnicy rozwiązywali łącznie 9 zadań z zakresu takich obszarów jak : intuicja geometryczna, orientacja przestrzenna,pojęcia liczbowe, zadania z treścią....
DSC 0408Zarówno zawodnicy jak i drużyny dopingujące bawiły się wyśmienicie.Po słodkim poczęstunku i odpoczynku przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Zwyciężyła drużyna z Małego Morza. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Panią Burmistrz.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom.Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu.

 

 

Majówka Prawdziwków

20150514 122504............ Piękna pogoda, świetna zabawa, pyszności z grilla, sałatki i wspólnie spędzony czas.

Tak minął nam 14 maj.

 

Bardzo dziękujemy mamie Aleksego za zorganizowanie nam cudownego popołudnia.

 

LINK - GALERIA

?Przedszkolaki pomagają!? ? PROJEKT EDUKACYJNY - kwiecień -maj 2015

Pies jest największym przyjacielem człowieka?

Zgodnie z tym stwierdzeniem powstał projekt mający na celu wprowadzenie dzieci w świat czworonogów, jakimi są psy. Nie od dziś wiadomo, że psy były, są i będą w mniejszym lub większym stopniu towarzyszami naszego życia. Niestety nie każdy pies potrafi znaleźć swój dom i kochającą rodzinę. To właśnie bezdomnymi psami żyjącymi w schroniskach zajmiemy się podczas realizacji niniejszego projektu.

Projekt oparty będzie na zajęciach poświęconych czworonogom, wizycie w sklepie zoologicznym, wizycie u weterynarza oraz zbiórce niezbędnych rzeczy dla schroniska (karma, koce, środki czystości). Jako podsumowanie projektu do przedszkola przyjadą zaproszeni szczególni goście ze schroniska w Dąbrówce oraz odbędzie się pokazowe zajęcie dla rodziców.

PRZEDSTAWIENIE TEATRU LALEK

teatrzykW ramach comiesięcznych spotkań ze sztuką, dnia 10 marca w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt.:
"BAŚŃ O RYBAKU I MORZU" w wykonaniu teatru kukiełkowego 'Paula' ze Słupska.

Była to historia o biednym rybaku, mieszkającym wraz z żoną w starej chatce nad brzegiem morza oraz o magicznej perle spełniającej życzenia.

Ciekawa fabuła, interesujący sposób przekazu bajki oraz efektowna scenografia ,wzbudziły ogromny zachwyt wsród naszych Przedszkolaków. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów tej pouczającej opowieści. Czekamy na kolejne spotkanie z teatrem i aktorami:).

POWITANIE WIOSNY

20150320 10191520 marca tradycyjnie upłynął nam pod hasłem "Witaj wiosno"

Zaczęliśmy dzień od rozmowy na temat oznak wiosny jakie dzieci zaobserwowały podczas drogi do przedszkola, wykonaliśmy prace plastyczne pt,,Pani wiosna?, poznaliśmy nazwy wiosennych kwiatów...

Po zabawie w przedszkolu udaliśmy się na wiosenny spacer ulicami naszego miasta. Kolorowym korowodem, z barwnymi kwiatami w dłoni i z wspólnie wykonaną Marzanną na czele, wyruszyliśmy przegonić zimę. Żegnaliśmy zimę i przywoływaliśmy wiosnę głośnymi okrzykami: "ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO". Patrząc na pogodę za oknem w 100% nam się udało :)  

LINK - GALERIA

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZAWODY - Wizyta w salonie fryzjerskim "U HENIA"

FRYZJERW marcu ?Prawdziwki? wybrały się z wizytą do salonu fryzjerskiego. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Pani Dominika opowiedziała o swojej pracy, a potem można było obejrzeć przedmioty potrzebne do stworzenia nowego wizerunku człowieka, czyli suszarki, wałki, szczotki do włosów, różne rodzaje nożyczek, grzebieni, maszynki do strzyżenia itp. Dzieci obserwowały i zadawały mnóstwo pytań. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Chętne dzieci zostały uczesane, na zakończenie przedszkolaki zostały poczęstowane lizakami.
Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości.
Po takim doświadczeniu nie mamy wątpliwości, że zawód fryzjera jest bardzo ciekawy i twórczy, dlatego niektórzy zastanawiają się, czy nie zostać fryzjerem.
Dziękujemy zespołowi salonu "U HENIA" w Pucku za bardzo serdeczną gościnę. 

LINK - GALERIA

BAL KARNAWAŁOWY

16 stycznia wszystkie Przedszkolaki zamieniły się w postacie z bajek, baśni i bajeczek i bawiły się na Karnowałowym Balu. Było bardzo radośnie i niesamowicie kolorowo, a Dzieci odwiedził Mikołaj, który dla każdej grupy przyniósł prezent - zabawki zakupione z kiermaszowego dochodu.

Oprawę muzyczną Balu zapewnił Pan Szymon Jacyna, a film z karnawałowej wizyty Mikołąja możemy obejrzeć dzięki Panu Janowi Janusz.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Przedszkolaki śpiewały i mówiły wierszyki, uśmiechały się i tańczyły...

A dla kogo??? Dla Babć i Dziadków, którzy z okazji swojego Święta przybyli do przedszkola

JASEŁKA

19 grudnia Świątecznie Świętowaliśmy Święta?
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za liczne przybycie na tę Uroczystość.

Dwie najstarsze Grupy, pod okiem swoich nauczycielek ? Pań: Oli, Sylwii, Lidki i Kasi przygotowały przedstawienia Jasełek. Mali Aktorzy grali znakomicie, a przygotowane przez Rodziców stroje dopełniały całości. Było bardzo, bardzo odświętnie, uroczyście i nastrojowo? Pani Kasia zadbała o oprawę muzyczną ? dźwięki kolęd płynęły z pianina a nawet cymbałek! Wspaniałe efekty świetlne zapewnił Pan Maciek. Dekoracje również były imponujące, a szczególne wrażenie robiło rozgwieżdżone niebo ? perfekcyjnie wykonała je Pani Małgosia, przy czynnym współudziale Pani Grażyny. Świąteczny kiermasz zapewnił mnóstwo akcentów związanych z Bożym Narodzeniem ? szczególne podziękowania należą się nie tylko dzieciom i Nauczycielkom przygotowującym świąteczne cudeńka, ale i Mamie Aleksa oraz Rodzicom Oliwki, którzy czynnie włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia.

Po atrakcjach dla ducha znalazło się również coś dla ciała :) - dzięki słodkościom przyniesionym przez Rodziców mogliśmy poczęstować wszystkich Gości pysznym ciastem i kawą ? perfekcyjną organizacją w tym zakresie zajęły się Panie: Grażyna i Teresa.

Całość profesjonalnie uwiecznił na fotografiach i filmie Pan Jan Janusz ? DZIĘKUJEMY :)

Przedstawiamy trzyminutowy zwiastun ? cały film trwa 40 minut! ? zainteresowanych filmem Rodziców prosimy o kontakt z Wychowawczyniami GrupMIKOŁAJKI

mikolaj Dnia 6 grudnia dzieci z grupy Prawdziwków wraz z Paniami wybrały sie na Pucki rynek, aby spotkać się ze Świętym Mikołajem. Na miejscu jako pierwsi przywitali nas przedstawiciele Puckiej policji, którzy zaprosili nas do radiowozu, aby pokazać nam wnętrze pojazdu oraz porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze.
Po wspólnych zdjęciach z funkcjonariuszami, kolędowaniu z występującymi na scenie artystami, tańcach, zabawach na karuzeli i przejażdżce saniami Mikołaja, przyszedł w końcu czas na to na co wszyscy czekaliśmy...... do Pucka przybył Święty Mikołaj!!!!
Po pełnym radości powitaniu niezwykłego gościa, udaliśmy się do specjalnego namiotu ,gdzie Mikołaj wysłuchał wszystkich naszych świątecznych marzeń....
Po słodkim poczęstunku oraz pełnym wrażeń, niezwykłych i magicznych atrakcji dniu, wróciliśmy do przedszkola, skąd zmęczeni ale jakże szczęśliwi rozeszliśmy się do domów.

LINK - GALERIA

PRZEDSTAWIENIE

image001DZIECI ŚWIETNIE SIĘ BAWIŁY :) Dnia 2 grudnia w naszym przedszkolu w ramach edukacji teatralnej, odbył się teatrzyk pt. ?Doktor Dolittle i przyjaciele?. Była to pełna humoru opowieść o niezwykłym lekarzu, znającym mowę wszystkich zwierząt. Dzieciom bardzo się spodobały perypetie tytułowego bohatera, któremu udało się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Dzieci zostały zabrane w podróż statkiem oraz odbyły przygodę z piratami. W dżungli zobaczyły dzikie zwierzęta i miały okazję do wesołej zabawy. Aktorzy rewelacyjnie prowadzili z widownią dialog z wykorzystaniem elementów zabawy, co doskonale wpłynęło na spontaniczną reakcję naszych dzieci.

LINK - GALERIA

BAL ANDRZEJKOWY

image001Piątkowy dzień - 28 listopada upłynął pod znakiem zabawy i wielu niespodzianek?. Było bardzo andrzejkowo i kolorowo, a oprawę muzyczną zapewnił Zespół Muzyczny Agnieszki i Szymona Jacyna ? bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy :)

Było baaaardzo wesoło - zobaczcie w galerii :)ZAJĘCIA EDUKACYJNE W MUZEUM

image026W listopadzie grupa Prawdziwków zajmowała się tematyką pracy malarza i rzeźbiarza. Na zajęciach w przedszkolu dzieci oglądały filmy związane z pracą rzeźbiarza, wykonywały prace plastyczne, a cykl zajęć ukoronowany został wizytą w Muzeum Ziemi Puckiej. Na zajęciach związanych z dawną sztuką ludową dzieci dowiedziały się skąd wzięła się rzeźba ludowa, jakie tematy były popularne w rzeźbie kaszubskiej, jak wygląda tradycyjny haft kaszubski. Dzieci obejrzały również obrazy malowane na szkle, a nawet same spróbowały swoich sił malując i ozdabiając figurki gipsowe.

LINK - GALERIA


PRZEDSTAWIENIE

7 listopada w naszym Przedszkolu odbył się spektakl teatralny dla dzieci, adaptacja prozy wierszowanej Hanny Łochockiej pt. Wróbelek Elemelek, w wykonaniu teatru KLAPA, czyli Koperka i Kminka. Aktorzy przy akompaniamencie gitar przedstawili najmłodszym historię Wróbelka Elemelka, który jest psotnikiem i lekkoduchem, a każde doświadczenie uczy go nowych rzeczy m.in. przestrzegania przepisów drogowych i cierpliwości. Podczas przedstawienia Koperek i Kminek wprowadzili wiele zamieszania, co jeszcze bardziej komplikowało sytuacje jakie przytrafiły się głównemu bohaterowi, a najmłodszych widzów trzymało w napięciu do samego końca przedstawienia. Los Wróbelka, o którym dowiedziały się dzieci, przekazane zostały w formie rymowanej z ogromnym humorem.


ANKIETA DLA RODZICÓW

W październiku Rodzice wzięli udział w ankiecie dotyczącej pracy Przedszkola. Bardzo serdecznie dziękujemy za udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu. Były one dla nas cenną i potrzebną wskazówką, którą wykorzystaliśmy przy planowaniu szeroko pojętej działalności Przedszkola. Państwa propozycje i przemyślenia, a także uwagi zostały przeanalizowane i uwzględnione w Koncepcji Pracy Przedszkola ( z Koncepcją Pracy mogą się Państwo zapoznać w zakładce ?O NAS?).
Dziękujemy również za chęć współpracy z Przedszkolem, którą większość z Państwa deklarowała w kwestionariuszach ankiet. Ponieważ poszczególne grupy przedszkolne będą w tym roku wykorzystywać w swojej pracy metodę projektu, wszystkich chętnych do współpracy Rodziców zaprosimy do udziału w naszych projektach edukacyjnych :)
O poszczególnych działaniach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Jedno z pytań, zawartych w kwestionariuszu ankiety, dotyczyło nazw Grup Przedszkolaków ? większość z Państwa wyraziła zainteresowanie zmianą nazw (przypominamy, że do tej pory do Przedszkola uczęszczały Maluchy, Zuchy, Średniaki i Starszaki). Z Państwa pomysłów wyłoniły się nowe nazwy, które świetnie pasują do nazwy Przedszkola.
Wobec powyższego miło nam Państwa poinformować, że od 1 listopada Grupy Niepublicznego Przedszkola , noszą nazwy:
2 latki: Muchomorki ( no, czasem mają humorki :) )
3 latki: Maślaczki
4 latki: Podgrzybki ( chciałyby już być duże, duże, ale jeszcze trochę :) )
5-6 latki: Prawdziwki ( to już ?prawdziwe? Przedszkolaki ? przygotowujące się do pójścia do szkoły :) )

Serdecznie dziękujemy za udział w ankiecie

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

foto1Edukacja kulturalna w naszym Przedszkolu to comiesięczne spotkania z teatrem i muzyką. Tym razem ? w październikowej edycji ? Dzieci obejrzały bajkowy koncert ?O dzielnym Dratewce i Leniwym Smoku?. Emocji było mnóstwo :)

LINK - GALERIA

 

 

WYCIECZKA DO EDUPARKU

23 września nasze Dzieciaki były na wycieczce w Eduparku w Gdańsku. Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych w formie warsztatów, polegających na eksperymentach i doświadczeniach wykonywanych wspólnie z edukatorem. Miały możliwość zapoznania się z zawodem chemika oraz narzędziami niezbędnymi w jego pracy. foto2 Wielką atrakcją dla najmłodszych było wykonywanie reakcji chemicznych z zaskakującymi efektami takimi jak dziwne mieszaniny i wybuchające wulkany. Dzieci brały udział w mieszaniu, badaniu, pompowaniu baloników bez użycia ust oraz wytwarzaniu bąbelków. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały wystawę interaktywną poświęconą środowisku, mechanice, człowiekowi, optyce i akustyce.

LINK - GALERIA

PRZEDSZKOLAKI BRAŁY UDZIAŁ W SPRZĄTANIU ŚWIATA

foto320 września wzięliśmy udział w akcji Sprzątania Świata.
Przedszkolaki z najstarszej grupy sprzątając park i okolice przedszkola zebrały łącznie 9 worków śmieci. Po zakończeniu sprzątania udaliśmy się na rynek w celu złożenia raportu z przeprowadzonej akcji. W nagrodę za czynny udział w dbaniu o czystość naszego miasta otrzymaliśmy od Burmistrza Miasta Pucka słodkości dla Przedszkolaków, a także krzew ozdobny, który zasadzony został na terenie naszego przedszkola.

LINK - GALERIA